Tez: Kur’an kursu hocası, öğrencisini demir sopayla dövdü, kolunu kırdı!
Kayseri’nin Hacılar ilçesinde, müftülüğe bağlı Kur’an kursunda vazifeli olarak çalışan Yavuz Ç.’nin çocukları demir sopayla darbettiği öne sürüldü. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Yavuz Ç., hür bırakıldı.
Gerçek Gündem’den Furkan Karabay’ın haberine nazaran, Kayseri’nin Hacılar ilçesinde, müftülüğe bağlı Kur’an kursunda vazifeli olarak çalışan Yavuz Ç, çocuklara demir sopayla saldırdı.
Ailenin şikâyeti üzerine Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Kur’an kursu hocası Yavuz Ç. hakkında soruşturma başlatıldı. Saldırıya uğrayan 12 yaşındaki çocuk, Kayseri Emniyet Müdürlüğü’ndeki tabirinde, yatılı Kur’an kursunda misyonlu olan Yavuz Ç.’den ders çalışmak için arkadaşıyla müsaade istediğini bir mühlet sonra dinlendiği esnada darp edilmeye başlandıklarını anlattı.
Yavuz Ç. tarafından bedeninin çeşitli yerlerine demir sopayla vurulduğunu anlatan çocuk, arkadaşının ise kolunun darbeler sonucu kırıldığını söyledi. “Elinden kaçarak kurtuldum” diyen çocuk, ailesinin kolu kırılan arkadaşının ebeveynleriyle irtibata geçtiğini lakin şikayetçi olmak istemediklerini söylediklerini tabir etti.
‘Hafifçe’ vurduğunu savundu
Hem emniyette hem de savcılıkta söz veren Yavuz Ç. ise kursta bir öğrencisine sopayla “hafifçe” vurduğunu savundu. Yavuz Ç., savcılık sözünün akabinde tutuklama talebiyle 15 Eylül’de, Kayseri 1. Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edildi. Hâkimlikte savunmasını veren Yavuz Ç., çocuğa “hafifçe” vurduğunu öbür bir aksiyonda bulunmadığını öne sürdü.
Kayseri 1. Sulh Ceza Hâkimliği, çocuğa şiddet uyguladığını kabul eden Yavuz Ç. hakkındaki tutuklama talebini reddetti. Mahkeme, Yavuz Ç.’yi mesken hapsine mahkûm etti.