Güngören’de kahvehanedeki silahlı çatışmanın ortasında kalan bayan hayatını kaydetti
Güngören’de bir kahvehaneye düzenlenen silahlı akının akabinde çıkan çatışmada, oradan geçerken çatışmanın ortasında kalarak hayatını kaybeden 59 yaşındaki Servet Aytaş’ın cenazesi Yenibosna İsimli Tıp Kurumu’ndan alındı.
Olay, 18.00 sıralarında Merkez Mahallesi, Gazi Osmanpaşa Caddesi’nde meydana geldi. Teze nazaran, kahvehaneye gelen bir küme silahlarla rast gele ateş etmeye başladı. Kahvehanede bulunanların da karşılık vermesiyle olay çatışmaya dönüştü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda, polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Çıkan çatışmada yoldan geçen 59 yaşındaki Servet Aytaş ve Burak Kan hayatını kaybetti. Sıhhat grupları tarafından olay yerinde yapılan birinci müdahalenin akabinde yaralılar Hüseyin H., Ertan B., Burak E., kuşkulu Berkay D. hastanelere sevk edildi.
Cenazesi İsimli Tıp Kurumu’ndan alındı
Yoldan geçerken çatışmanın ortasında kalarak hayatını kaybeden Servet Aytaş’ın cenazesi, otopsi yapılmak üzere İsimli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde tamamlanan otopsi süreçlerinin akabinde Servet Aytaş’ın cenazesi ailesine teslim edildi. Aytaş’ın defnedilmek üzere memleketi Trabzon’un Of ilçesine gönderileceği öğrenildi. (DHA)