Demet Akbağ, Altın Portakal Sinema Şenliği heyet başkanlığından istifa etti
Oyuncu ve tiyatrocu Demet Akbağ, Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği’nin ‘Ulusal Uzun Metraj Sinema Yarışı’nın heyet başkanlığından istifa etti. Akbağ, istifasını “İsmimin dâhil olmadığım olaylar içerisinde geçmesinden duyduğum rahatsızlık sebebiyle şenlikte yer almayacağım” sözleri ile duyurdu.
60. Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nin Ulusal Belgesel Müsabaka seçkisinden çıkarılan, KHK’lilerin anlatıldığı ‘Kanun Hükmü’ belgeseli yansılar üzerine tekrar seçkiye alındı. Bu kere de Kültür ve Turizm Bakanlığı şenlikten çekildi. Bunun üzerine sansür geri geldi ve sinema yine çıkarıldı.
Belgesel birinci çıkarıldığında şenliğin heyet lideri Demet Akbağ da misyondan çekildiğini açıklamıştı. Belgeselin seçkiye geri alınmasının akabinde misyona dönen Akbağ, dün akşam şenlik idaresi yine geri adım atınca bir sefer daha misyonundan ayrıldığını duyurdu.
“Görevimden ayrılıyorum”
Akbağ’ın toplumsal medya hesabından paylaştığı açıklama şöyle:
“Bir hafta boyunca sinema konuşmak ve sinemayla iç içe olmak için kabul ettiğim heyet başkanlığı vazifemden ayrılıyorum. Yaşanan irtibat meseleleri, kriz idaresinin yapılamaması ve ismimin dahil olmadığım olaylar içerisinde geçmesinden duyduğum rahatsızlık sebebiyle şenlikte yer almayacağım.”
-‘FETÖ’ suçlamalarının akabinde ‘Kanun Hükmü’ belgeseli Altın Portakal seçkisinden ikinci sefer çıkarıldı!