Uşak’ta 65 öğrenci besinden zehirlendi
Uşak’ta okul kantininde satılan yiyecekler nedeniyle rahatsızlanan 65 ilkokul öğrencisi hastaneye başvurdu. Tedavisi tamamlanan 32 öğrenci taburcu edildi.
Yaşar Akar İlkokulu’nun kantininde satılan tavuk döner ve pilavdan yiyen birtakım öğrencilerde mide bulantısı, ishal ve halsizlik şikayetleri başladı.
Rahatsızlanan 65 öğrenci, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve kentteki bir özel hastanede tedaviye alındı. Tedavileri tamamlanan 32 öğrenci taburcu edildi.
Ekipler incelemek için kantinde satılan tavuk döner ve pilavdan numune aldı.
Hastanede tedavi gören öğrencileri ziyaret eden Uşak Valisi Turan Ergün öğrencilerin sıhhat durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Ergün, gazetecilere yaptığı açıklamada, kimi öğrencilerin okulda tavuk döner ve pilav yediğini ve kimilerinde mide bulantısı ve kusma şikayetinin oluştuğunu söyledi.
Şu ana kadar toplam 65 öğrencinin hastanelere müracaat ettiğini belirten Ergün, “32’si serum verilerek taburcu edildi. 3 hastamız yatarak tedavi ediliyor. Onların da sıhhat durumları düzgün. Bizi sevindiren olay şu, Allah’a şükür hayati tehlikesi olan yok. Olayla ilgili isimli soruşturmayı, biz de valilik olarak idari soruşturmayı başlatıyoruz. Kamuoyuyla da sonuçları paylaşacağız” dedi.