Ulusal voleybolcu Hande Baladın, meydan okudu: Onları yenecek güce sahibiz
Türkiye A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu oyuncularından Hande Baladın, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası çeyrek final maçında karşılaşacakları Polonya’yı yenebilecekleri güçte olduklarını belirtti.
2023 CEV Bayanlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda son 16 tipinde mesken sahibi Belçika’yı 3-1 mağlup ederek ismini çeyrek finale yazdıran A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu’nun smaçörü Hande Baladın, oynayacakları çeyrek final maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Avrupa Şampiyonası’nda küme etabını hedefledikleri üzere bitirdiklerini hatırlatan Hande, şunları kaydetti:
“Belçika’yı kendi alanı ve seyircisi önünde mağlup ederek çeyrek finale yükseldiğimiz için çok memnunuz. Belçika karşısında vakit zaman istediğimiz oyunu alana yansıtamasak da ekip olarak âlâ bir geri dönüş sergiledik ve müsabakayı kazanmasını bildik. Bu stil maçların ehemmiyeti çok yeterli biliyoruz zira bu tipten itibaren artık müsabakalar tek maç üzerinden oynanıyor ve rakipler giderek sertleşiyor. Polonya karşısında da çok güç bir maç bizi bekliyor. Kadro olarak bu müsabakaya güzel hazırlandık. Polonya’yı yakından tanıyoruz, bildiğimiz bir rakip. Onları yenecek güce sahibiz. Umarım düzgün bir oyunla ismimizi son 4’e yazdırırız.” (AA)