Şenol Güneş: Üzgün ve kızgınım
Beşiktaş teknik yöneticisi Şenol Güneş, 4-2 kaybettikleri Adana Demirspor müsabakasının akabinde “Bu tip oyun olmaması gerekiyordu. Kızgın ve üzgünüm. Tercihlerimiz, beklentilerimiz karşılık bulmadı.” dedi.
Trendyol Harika Lig’in erteleme maçında Adana Demirspor alanında Beşiktaş’ı konuk etti. Konut sahibi takım maçı 3-0 ile aldı ve Beşiktaş karşısında 1988’den sonra birinci kere kazandı.
Adana Demirspor maçı 4-2 kazandı. Maçta konut sahibi ismine goller; Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan ile geldi. Beşiktaş’ın golleri Aboubakar ve Rashica’nın ayağından geldi.
Maçın akabinde yayıncı kuruluşa konuşan Şenol Güneş, şunları kaydetti:
“Bugün çok yanlışlarımız oldu. Aslında 2 durum biz atağa çıktığımızda, kaptırdığımız toplardan rakibe uzak kaldık ve 2 gol yedik. Atak ettiğimizde golü bulmamız gerekirken, rakibin oyununa yenik düştük. Rakibin oynamasına müsaade verdik. Top kazanmak için agresif, sert oynamadık. Oynadığımız oyun formu kazanmaya yetmedi. Makûs goller yedik. Rakibe bunu vermemek gerekiyordu. Bu tip oyun olmaması gerekiyordu. Kızgın ve üzgünüm. Tercihlerimiz, beklentilerimiz karşılık bulmadı.”
Mert Günok’un sakatlığı
“Sakatlığı var. Durumuna bakacağız. Şu anda bir şey söylemek yanlışsız değil. Büyük ihtimalle oyunun başında da vardı. O etkilemiş de olabilir. Yarına daha net konuşuruz. Dizinde olan bir şey. Ona bakacağız.”