Rehabilitasyon merkezinde zehirlenme: 44 kişi hastaneye kaldırıldı, 1 kişi hayatını kaybetti
Bolu’nun Gerede ilçesindeki Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 5 gün evvel yedikleri yemekten zehirlendikleri kuşkusuyla hastanede tedaviye alınan 44 bireyden, böbrek yetmezliği rahatsızlığı bulunan Ş.K. (75), ömrünü yitirdi. Ş.K.’nin vefat nedeni, yapılacak otopsi süreçlerinin akabinde belirli olacak.
Gerede ilçesi Kitirler Mahallesi’ndeki Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalanlar, 5 gün evvel yedikleri akşam yemeğinin akabinde rahatsızlandı. Mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetleri görülen 44 kişi, gece saatlerinde Bolu ve Gerede’deki hastanelere kaldırıldı. Bu şahıslardan böbrek yetmezliği rahatsızlığı bulunan Ş.K. ömrünü yitirdi. Ölen kişinin vefat nedeni, yapılacak otopsinin akabinde netlik kazanacak.
25 kişinin tedavisi sürüyor
Bu ortada rahatsızlanan bireylerden 18’i, tedavilerinin akabinde taburcu edildi. 25 kişinin hastanede tedavilerinin sürdüğü, sıhhat durumlarının âlâ olduğu bildirildi.
Hafta sonu Sıhhat Bakanlığı’ndan gelen 3 kişilik hekim takımının de hastanelerde tedavi gören şahıslarla ilgili incelemelerde bulunduğu öğrenildi. Tarım Vilayet Müdürlüğü grupları de huzurevinde kalan vatandaşların yediği yemekten numune aldı. Numunelerin laboratuvar sonuçları beklenirken, olayla ilgili soruşturma sürüyor. (DHA)