Palavra haberi köşesine taşıyan Sabah muharriri, “İBB otobüsünde mantar bitti” yazısı için özür diledi
Sabah gazetesi muharriri Melih Altınok, iktidara yakın medyada yer alan “İETT otobüslerinde mantar yetişiyor” halinde sunulan haberinin palavra çıkmasının akabinde kaleme aldığı yazısında, “Evet, medyada daima bakımsızlıklarıyla gündeme gelen İBB otobüslerinde mantar bitmesi gözüme çok da sürreal bir argüman üzere görünmemişti. Hayatın doğal akışına uygundu. İmajlar de tatmin edici düzeyde netti. Ben de sorunun vardığı trajikomik seviyeyi çok uygun tasvir ettiğini düşündüğüm için ironik bir yazı yazdım” tabirlerini kullandı.
“Seçim süreci yaklaşırken daha dikkatli olmalıydım” diyen Altınok, “Murat Ongun’dan ve okurlarımdan özür diliyorum” diye yazdı.
Ne olmuştu?
Sosyal medyada yer alan bir manzara sonrasında iktidara yakın medyada, İETT’ye bağlı hizmet veren otobüslerde mantar olduğu savı servis edilmişti.
Sabah muharriri Melih Altınok “Kabul edin mantarlar çok iyi” başlıklı köşesinde, “Bir vatandaş görüntülemiş.
Evet, evet bildiğiniz şapkalı mantar; küf müf değil. Burcu nedir, Merkür retrosu metroya girip yürüyen merdivenleri bozduğundan beri ne hâldedir bilmiyorum fakat Murat Ongun’dan argümanla ilgili bir açıklama bekliyoruz. Öyle ya haberlerde “organik” diyorlar fakat kültür mantarı da olabilirler. Zehirli falan olmasınlar sonra? Mantar bu, sağı solu belirli mi olur. Bu ortada itiraf et Murat; iki gazeteci olarak konuşuyoruz, mantarları görünce sen de içinden bir “oha” çektin değil mi?” tabirlerini kullanmıştı.