Müftülüğün paylaştığı fotoğrafta, bayanların yüzleri buzlandı!
Konya’da hafızlık diplomalarının dağıtım merasiminde çekilen fotoğraflarda bayanların yüzleri buzlandı. Bu fotoğraflar hem müftülük sitesinde hem de vilayet müftüsünün toplumsal medya hesabından paylaşıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Karatay Müftülüğü’nde Hafızlık Diploma Merasimi yapıldı. Merasimde 172 bayan ve erkek hafıza diplomalarını Konya Vilayet Müftüsü Ali Öge verdi. Öge diploma merasimini toplumsal medya hesabından da duyurdu, hafızları kutladı ve fotoğraf paylaştı. Sözcü’de yer alan habere nazaran, Öge’nin paylaştığı fotoğraf kareleri ortasında erkek hafızlarla toplu fotoğraf ve bayan hafızlarla çektirdiği fotoğraf yer aldı. Öge’nin bayan hafızlarla çektirdiği fotoğrafta, bayanların yüzünü buzlandığı görüldü. Tıpkı fotoğraf kareleri Karatay Müftülüğü’nün sitesinde de birebir formda paylaşıldı.
Sosyal medyada “Kadınların yüzünü neden buzladınız? Bayanları niye aşağılıyorsunuz?” diye reaksiyon gösterildi.