Fenerbahçe’de herkes golcü
Fenerbahçe’de dönem başından bu yana Avrupa Konferans Kupası ve Üstün Lig’de 25 futbolcu vazife alırken, 18’inden skor katkısı aldı.
Avrupa Kupası macerasına âlâ başlayan ve Üstün Lig’de de fırtına üzere esen Fenerbahçe, bu dönem 13. resmi müsabakasında 13. galibiyetini aldı.
Başarılı performansını ligin kuvvetli rakiplerinden Başakşehir karşısında da sürdüren sarı-lacivertliler, alandan farklı bir galibiyetle ayrıldı. Turuncu-lacivertlileri 4-0’la geçen teknik yönetici İsmail Kartal’ın öğrencileri, en son geçen dönem ligde 25 Şubat’ta Konyaspor’u 4-0’lık skorla geçmeyi başarmıştı.
Rakiplerini adeta gol yağmuruna tutan Kanarya’da bu dönem resmi maçlarda kaleciler hariç, dün akşamla birlikte 27 futbolcu oynadı.
Takımdan ayrılan isimlerden Serdar Dursun ve Burak Kapacak’ı sayılmazsa, 25 oyuncu vazife aldı. Kartal, Djiku’nun da bu sezonki birinci golünü atmasıyla birlikte 18 isimden skor katkısı almayı başardı.
Sarı-lacivertliler, şu ana kadar 13 resmi gayrette 37 sefer ağları sarstı. En çok katkı yapanlar listesinin tepede ise 7 gol ve 4 asistle Sebastian Szymanski yer alıyor.