Depremzedeye “önceki konutunda duşakabinin mi vardı” diyen AKP’li lider mahallî seçimlerde yine aday
Elazığ’da Belediye Lideri AKP’li Şahin Şerifoğulları, 31 Mart 2024 mahallî seçimlerde yine aday olduğunu açıkladı. TOKİ konutları ziyaretinde bir depremzedenin, duşakabinin küçük olmasını şikayet etmesine AKP’li Şerifoğulları ‘Önceki meskeninde duşakabinin mi vardı?’ kelamlarıyla cevap vermiş, bu kelamları reaksiyon toplamıştı.
Şerifoğulları, 2022 yılında Mustafapaşa TOKİ konutlarında vatandaşların şikayetlerine dikkat çeken karşılıklar vermişti.
“Önceki konutunda duşakabinin mi vardı?”
Elazığ’da 2020 yılında meydana gelen 6.8’lik sarsıntı sonrasında merkez Mustafapaşa Mahallesi’nde devrin bakanlarıyla birlikte TOKİ konutlarını ziyaretlerinde depremzede vatandaşın Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları’na duşakabinin küçük olmasını şikayet etmesine karşılık “Önceki konutunda duşakabinin mi vardı?” diye sormuştu.
O anları görüntüleyen gazeteci Ardıl Batmaz ise gazeteci olduğunu söylemesine karşın engellenmiş ve AKP’li Şerifoğulları’nın müdafaası olduğu belirtilen bir kişi tarafından darp edilmişti.
“Bir periyot daha hizmet etmeyi rabbim bizlere nasip etsin”
AKP’li milletvekilleri ve vilayet lideriyle bir arada Kanal23’te Gündem programına katılan AKP’li Lider Şerifoğulları, Elazığ’a bir periyot daha hizmet etmek istediklerini belirterek, “Bizim bu devir daha bu kente hizmet etme ismine bir niyetimiz kelam konusu. Bizim hayallerimiz var, o hayallerimizi gerçekleştireceğimiz gayeler doğrultusunda hayata geçirmeyle ilgili bir periyoda daha gereksinimimiz olduğunu, bu kentin aziz beşerlerine hizmet etmeyle alakalı bir talebimizin olduğunu nasip olursa 4 buçuk senede yapmış olduklarımızın daha fazlasını yapmayla alakalı da niyetimiz kelam konusu. Artık bundan sonrası nasip Allah iyisini versin diyoruz. İnşallah kentimize bir periyot daha hizmet etmeyi rabbim bizlere nasip etsin” sözlerini kullandı.
-AKP’li Elazığ Belediye Lideri’nden depremzedeye: Evvelki meskeninde duşakabin mi vardı?