Denizde dinamitle balık avlayan 2 kişi, suçüstü yakalandı
Bartın’da, kıyıda dinamitle balık avlayan S.D. (54) ve F.K. (50), Kıyı Güvenlik grupları tarafından suçüstü yakalandı. Haklarında isimli süreç başlatılan 2 şüpheliye ayrıyeten 33 bin 127’şer TL idari para cezası kesildi.
Güzelcehisar kıyısında dün akşam saatlerinde 5 metre uzunluğundaki tekne ile denize açılan S.D. ve F.K. dinamitle balık avlamaya başladı.
Denizde patlama seslerini duyanlar durumu Kıyı Güvenlik Komutanlığı’na bildirdi. Kıyı Güvenlik Batı Karadeniz Küme Komutanlığına bağlı DEGAK-3 dalgıç takımı ve Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Gayret Şube Müdürlüğü (KOM) takımları, botlarla bölgeye gelerek, 2 balıkçıyı suçüstü yakaladı.
Teknede yapılan aramada denize atılmak üzere hazırlanmış 4 dinamit, 5 fünye ve dalgıç gereçleri ele geçirildi. Gözaltına alınan S.D. ve F.K.’ye ‘Su eserleri kanununa muhalefet’ kabahatlerinden başka farklı 33 bin 127’şer TL idari para cezası uygulanırken, 2 kişi hakkında isimli süreç başlatıldı. (DHA)