Beşiktaş, nahoş ve makus tezahürat gerekçesiyle PFDK’ya sevk edildi
Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği; Beşiktaş’ı, Adana Demirspor maçındaki saha olayları ile berbat ve makûs tezahürat nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Şurası’na (PFDK) sevk etti. Ayrıyeten İstanbulspor da Galatasaray müsabakasında adapsız seyirci alınması nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.
Hukuk Müşavirliği’nce alınan kararlar şöyle:
“1- İSTANBULSPOR A.Ş. Kulübü’nün 26.09.2023 tarihinde oynanan İSTANBULSPOR A.Ş.-GALATASARAY A.Ş. Trendyol Harika Lig karşılaşmasındaki “usulsüz seyirci alınması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. unsuru uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.
2- YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. Kulübü vazifelisi ERHAN BİÇER’in 27.09.2023 tarihinde oynanan YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş.- BEŞİKTAŞ A.Ş. Trendyol Muhteşem Lig karşılaşmasındaki “talimatlara muhalif hareketi” nedeniyleFutbol Disiplin Talimatı’nın 46. unsuru 2023-2024 Dönemi Harika Lig Karşılaşmaları Statüsü’nün 5/8 unsuru uyarınca önlemsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.
3- BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü’nün 27.09.2023 tarihinde oynanan YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş.- BEŞİKTAŞ A.Ş. Trendyol Üstün Lig karşılaşmasındaki “çirkin ve berbat tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. hususu uyarınca ve “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. hususu uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”