AKP’li belediye liderine, hakeme saldırmaktan ceza
Denizli Sarayköy Belediye Lideri Ahmet Naci Özbaş, Sarayköyspor-Sökespor maçında hakeme saldırmaktan kulüp lideri ve dört belediye işçisiyle birlikte para cezası aldı.
Denizli’nin Sarayköy ilçesinde 20 Kasım 2022’de oynanan Sarayköyspor-Sökespor maçında çıkan olaylarla ilgili açılan davada karar verildi.
Maçın bitmesinin akabinde Sarayköy Belediye Lideri Ahmet Necati Özbaş, Sarayköyspor Kulüp Lideri Derviş Demirkan ve dört belediye çalışanı, orta hakem Muhammet Taha Onat ile yan hakem Muhammet Taha Onat’a saldırıp tartaklayarak hakaret etmişti. Darp raporu alan orta hakem Taha Onat, yan hakem Can Fırat ile birlikte yargıya başvurmuştu.
Artı Gerçek’ten Kadriye Sözeri’nin haberine nazaran mahkeme, “taşkınlık ve taammüden yaralama” hatasından Sarayköy Belediye Lideri Ahmet Necati Özbaş, Kulüp Lideri Derviş Demirkan, Sarayköy Belediyesi çalışanı Uğur Melenk ve Kadir Coşar, danışman Mehmet Onur Akdağ ile makam sürücüsü Haldun Deniz’e 1120’şer TL isimli para cezası verdi ve kararın açıklanması geri bırakıldı.