AKP Diyarbakır Vilayet Lideri istifa etti
AKP Diyarbakır Vilayet Lideri Muhammet Şerif Aydın, vazifesinden istifa ettiğini açıkladı.
Aydın, X hesabından yaptığı açıklamada, yaklaşık 3 yıldır sürdürdüğü AKP Vilayet Başkanlığı misyonunu bıraktığını açıkladı.
Aydın, “Peygamberler ve Sahabeler Diyarında bu onurlu misyonu yapmak üzere beni görevlendiren, bu kentin çocuklarına hizmet edebilme fırsatı veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Teşkilat Liderimiz Sayın Erkan Kandemir ve takımı ile koordinatörlerimize şükranlarımı sunuyorum. Ağır ve meşakkatli süreç içerisinde birlikte omuz omuza yol yürüdüğümüz; idare heyetimizdeki mesai arkadaşlarıma, vekillerimize, MKYK üyelerimize, belediye liderimize, ilçe liderlerimize ve bir arada çalıştığımız tüm kademelerdeki teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
7 İlçe lideri istifa etmişti
Amida Haber’deki bilgiye nazaran, 7 Ekim’de kongreye gidecek AK Parti’nin 7 ilçe lideri daha evvel, belediye lider adayı olmak için vazifelerinden istifa etmişti.
Kulislere yansıyan bilgilere nazaran, ilçe liderlerinin genel merkezin baskısı ile istifa ettirildiği tarafındaydı.