Akbank 75. yılını kutladı
Akbank, 75. kuruluş yıl dönümünü düzenlediği bir gala ile kutladı. Bankadan yapılan açıklamaya nazaran, 1948’de kurulan Akbank, 75 yıllık dönüşüm ve ilerleme seyahatini kutlamak üzere özel bir gala düzenledi.
Banka tarihindeki kıymetli kilometre taşlarının ve gelecek vizyonunun kutlandığı aktifliğe Akbank İdare Konseyi Lideri Suzan Sabancı Dinçer ve Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil konut sahipliği yaparken, iş, sanat ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri gala gecesinde bir ortaya geldi.
Açıklamada galadaki açılış konuşmasına yer verilen Suzan Sabancı Dinçer, Cumhuriyet’in 100. yılında, Akbank’ın da 75. kuruluş yıldönümünü kutladıkları için büyük bir memnunluk duyduğunu belirterek, “Akbank, bilançosuyla, markasıyla, saygınlığıyla sahiden istisnai bir noktada. Bu türlü istisnai bir noktaya gelmek tek başına gerçekleşmiyor. Bu bir kadro işi, Akbank’ın bugün temsil ettiği bedel bir kadro çalışmasıyla yaratıldı. Bu seyahatte alın teri dökmüş Akbanklılar var, müşterilerimiz var, hissedarlarımız var, milyonlarca yurtiçi ve yurtdışında paydaşımız var. Bu vesileyle, bankamızın bugünlere gelmesinde emeği geçmiş tüm Akbanklılara şükranlarımı sunuyor, ebediyete intikal eden pahalı büyüklerimizi sevgi, hürmet ve rahmetle anıyorum” tabirlerini kullandı.
Pek çok ünlü isim katıldı
Akbank 75. yıl gala gecesinde, sanatçı Halit Ergenç, Akbank’ın muvaffakiyet ve dönüşüm seyahatini konuklarla paylaşırken, genç piyanist Irmak Özzengin de Akbank için Mozart Türk Marşı’ndan ilhamla bestelediği yapıtını sundu. Gala aktifliği, Jozi Levi Brazil Project ve Ayhan Sicimoğlu Live gösterileri ve DJ performansları ile devam etti.
Davetliler ortasında Güler Sabancı, Neslihan ve Yalçın Sabancı, Melisa Tapan, Emine ve Kerim Kamışlı, Çiğdem Simavi, Ömer Koç, Ayşegül ve Ömer Dinçkök, Esra ve Raif Dinçkök, Ümit ve Cem Boyner, Zeynep Bodur, Ronit ve Cem Hakko, Ahmet Nazif Şiddetli, Tilda ve Erol Tezman, Hatice ve Faruk Süren, Serenay Sarıkaya, Leyla Alaton, Şevval Sam, Zeynep Çarmıklı, Nüket Memnun, Sanem ve İlker Ayrık, Gülse Birsel, Aylin ve Özcan Tahincioğlu, Atıl Kutoğlu ve daha birçok ismin yer aldığı gece keyifli anlara sahne oldu.